System szkolenia - Obozy Akademii Piłkarskiej Reissa
(+48) 519 400 071 (pon-pt od 8:00-16:00)
obozy@akademiareissa.pl

System szkolenia

Zapisy

System szkolenia w Akademii Piłkarskiej Reissa opieramy na modelach holenderskim, katalońskim, portugalskim i Indywidualnych Fundamentach Gry. Tłumaczymy, co dokładnie wynika z wyżej wymienionych modeli i na czym polegają. 

 

 

Model holenderski

Charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrym wyszkoleniem technicznym. Trenerzy holenderscy pracują na podstawie programów, które określają wymagania adekwatnie do wieku piłkarza. Prowadzone są skrupulatne obserwacje każdego z adeptów piłki nożnej, którzy oceniani sią według swojej skali wiekowej i przypisanych jej umiejętności. Trenerzy sprawdzają, czy dany zawodnik posiada już umiejętności, którymi powinien charakteryzować się piłkarz w jego wieku. 

Elementy techniczne w modelu holenderskim są nieodłączną częścią treningu piłkarskiego i to właśnie nimi rozpoczyna się większość treningów. 

 

 

 

 

Model portugalski 

Opiera się na wypracowaniu własnego stylu gry. Następnie portugalscy trenerzy dopasowują specyfikę treningową, czyli na jakie elementy trzeba zwrócić największą uwagę. W ligach portugalskich najbardziej istotnymi aspektami są jakość gry oraz posiadanie piłki. W związku z tym bardzo dokładnie trenowane są podania, drybling i przyjęcie. Ponadto w modelu portugalskim stawia się na partnerstwo na linii trener-zawodnik. Dąży się do przyjacielskich relacji i indywidualnego podejścia. W tym portugalscy szczkoleniowcy widzą złoty środek na wydobycie z zawodnika maksimum jego mozliwości. 

 

 

 

 

 

 

Model kataloński

W tym systemie młody piłkarz chcąc trenować w hiszpańskiej szkółce piłkarskiej musi przejśc przez kilka etapów. Pierwszym z nich jest spotkanie z jego rodzicami, podczas którego trenerzy wyjaśniają zawodnikom, że oprócz futbolu ważny jest także szacunek do innych ludzi, a przede wszystkim do własnych rodziców. Rodzice informowani są o wszystkich zasadach, jakie obowiązują w klubie. Bardzo duży nacisk klub kładzie na wychowanie i kulturę osobistą swoich młodych zawodników. Uczy ich szacunku do kolegów z drużyny oraz sędziów. Adepci piłki nożnej przestrzegani są także o odpowiednim noszeniu stroju. Klub bardzo dokładnie monitoruje także wyniki w nauce swoich zawodników i wspiera ich w tej kwestii. 

W modelu katalońskim złotymi zasadami są: dobra technika, szybkość, zaangażowanie, charakter i błyskotliwość. Celem każdego trenera jest nauczenie zawodników właśnie tych pięciu elementów

 

 

Indywidualne Fundamenty Gry 

Opracowana przez zespół specjalistów metodologia Indywidualnych Fundamentów Gry, na której oparty jest projekt indywidualnych treningów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat.

Optymalnie dopasowane zajęcia przeznaczone są dla zawodników, którym zależy zarówno na poprawie techniki piłkarskiej jak i na zdobyciu siły mentalnej i rozwoju intelektualnym. Udział w treningach indywidualnych akademii dla dzieci gwarantuje poprawę taktyki, techniki i motoryki. Dzieci uczą się także języka angielskiego – w szczególności posługiwania się nim pod kątem piłki nożnej.

Celem projektu IFG jest indywidualne podejście do każdego zawodnika, zrozumienie jego potrzeb oraz predyspozycji i na tej podstawie stworzenie profesjonalnego treningu piłkarskiego. Dowiedz się więcej na stronie projektu.

 

Sprawdź tegoroczne obozy >>

 

 

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA