System szkolenia w Akademii Piłkarskiej Reissa opieramy na modelach holenderskim, katalońskim, portugalskim i Indywidualnych Fundamentach Gry. Tłumaczymy, co dokładnie wynika z wyżej wymienionych modeli i na czym polegają.
Charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrym wyszkoleniem technicznym. Trenerzy holenderscy pracują na podstawie programów, które określają wymagania adekwatnie do wieku piłkarza. Prowadzone są skrupulatne obserwacje każdego z adeptów piłki nożnej, którzy oceniani sią według swojej skali wiekowej i przypisanych jej umiejętności. Trenerzy sprawdzają, czy dany zawodnik posiada już umiejętności, którymi powinien charakteryzować się piłkarz w jego wieku.
Elementy techniczne w modelu holenderskim są nieodłączną częścią treningu piłkarskiego i to właśnie nimi rozpoczyna się większość treningów.
Opiera się na wypracowaniu własnego stylu gry. Następnie portugalscy trenerzy dopasowują specyfikę treningową, czyli na jakie elementy trzeba zwrócić największą uwagę. W ligach portugalskich najbardziej istotnymi aspektami są jakość gry oraz posiadanie piłki. W związku z tym bardzo dokładnie trenowane są podania, drybling i przyjęcie. Ponadto w modelu portugalskim stawia się na partnerstwo na linii trener-zawodnik. Dąży się do przyjacielskich relacji i indywidualnego podejścia. W tym portugalscy szczkoleniowcy widzą złoty środek na wydobycie z zawodnika maksimum jego mozliwości.
W tym systemie młody piłkarz chcąc trenować w hiszpańskiej szkółce piłkarskiej musi przejśc przez kilka etapów. Pierwszym z nich jest spotkanie z jego rodzicami, podczas którego trenerzy wyjaśniają zawodnikom, że oprócz futbolu ważny jest także szacunek do innych ludzi, a przede wszystkim do własnych rodziców. Rodzice informowani są o wszystkich zasadach, jakie obowiązują w klubie. Bardzo duży nacisk klub kładzie na wychowanie i kulturę osobistą swoich młodych zawodników. Uczy ich szacunku do kolegów z drużyny oraz sędziów. Adepci piłki nożnej przestrzegani są także o odpowiednim noszeniu stroju. Klub bardzo dokładnie monitoruje także wyniki w nauce swoich zawodników i wspiera ich w tej kwestii.
W modelu katalońskim złotymi zasadami są: dobra technika, szybkość, zaangażowanie, charakter i błyskotliwość. Celem każdego trenera jest nauczenie zawodników właśnie tych pięciu elementów.
Opracowana przez zespół specjalistów metodologia Indywidualnych Fundamentów Gry, na której oparty jest projekt indywidualnych treningów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat.
Optymalnie dopasowane zajęcia przeznaczone są dla zawodników, którym zależy zarówno na poprawie techniki piłkarskiej jak i na zdobyciu siły mentalnej i rozwoju intelektualnym. Udział w treningach indywidualnych akademii dla dzieci gwarantuje poprawę taktyki, techniki i motoryki. Dzieci uczą się także języka angielskiego – w szczególności posługiwania się nim pod kątem piłki nożnej.
Celem projektu IFG jest indywidualne podejście do każdego zawodnika, zrozumienie jego potrzeb oraz predyspozycji i na tej podstawie stworzenie profesjonalnego treningu piłkarskiego. Dowiedz się więcej na stronie projektu.
Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.